No title

PROPOZICE    REGISTRACE    ST. LISTINA    PARTNEŘI    VÝSLEDKY    FOTO/VIDEO    KONTAKT

Děkujeme všem závodníkům za účast, snad všechno proběhlo v pořádku a těšíme se na vás dalších ročnících. Dále bychom chtěli poděkovat všem sponzorům za finanční pomoc i věcné dary, a všem organizátorům a dobrovolníkům, kteří se na závodě podíleli.

Závod 2015 v ČT 24

Pořadatel:
Ski klub RD Rýmařov

Oficiální web závodu:
www.skiklubrymarov.cz/napraded

Datum:
sobota 8. 8. 2015

Místo:
parkoviště Hvězda, nad Karlovou Studánkou (parkovné 100,-)

Prezence:
Restaurace na Hvězdě, od 10:30

Kategorie:
muži starší 18 let, ženy starší 18 let

Start:
hromadný, 13:05 Hvězda

Cíl:
vysílač Praděd

Parametry tratě:
horská silnice s asfaltovým povrchem, délka 9,1 km
převýšení 640 metrů
start v nadmořské výšce 852 m.n.m
cíl v nadmořské výšce 1492 m.n.m
prvních 6 km stálé stoupání (k Ovčárně)
6. - 7. km rovina; 7. - 9,1 km stoupání
trať nebude na základě vyjádření CHKO Jeseníky značena kilometry

Přihlášky a startovné:
přes formulář na oficiálních stránkách závodu
do 1. 8. 2015 - cena 100,-
na místě v den závodu - cena 200,-

Vyhlášení vítězů:
v 16:00 v místě prezentace

Ceny:
první tři závodníci ve všech kategoriích obdrží
finanční nebo věcné ceny, prémie na Ovčárně
pro nejrychlejšího muže i ženu

Občerstvení:
v cíli závodu

Ubytování:
pořadatel nezajišťuje ubytování

Poznámka:
parkoviště Hvězda se nachází asi 2 km nad Karlovou Studánkou, cca15 km od Rýmařova a 20 km od Bruntálu.

Upozornění:
Výjezd aut na Ovčárnu jen za místní poplatek.
Autobusy ARIIVA Morava a.s. odjíží z parkoviště směr Ovčárna každou celou hodinu od 8 do 18 hodin. Z Ovčárny sjíží autobusy každou hodinu vždy o půl, přepravu na Hvězdu si hradí každý sám.
Výsledky závodu nebudou zasílány poštou, najdete je na oficiálních stránkách závodu.

Kontakt:
Václav Sedláček, tel.: 774 271 284, mail: vsedlacek@seznam.cz

Pravidla závodu na kolečkových lyžích:
Předepsaný styl je klasický, bruslení není přípustné. Startuje se na kolečkových klasických lyžích libovolného výrobce, podmínkou jsou gumová kolečka. Výrobce lyží a typ koleček bude kontrolován a zaznamenán při prezentaci. Závod se jede za plného silničního provozu. Startují všichni zájemci, kteří se při prezentaci prokáží platnou lékařskou prohlídkou ne starší jednoho roku nebo vlastním písemným prohlášením, že startují na vlastní nebezpečí. Všichni přihlášení startují na vlastní nebezpečí, včetně posouzení připravenosti na závod.

Závodník je povinen řídit se pravidly silničního provozu a tohoto závodu, projet všemi kontrolami a dodržet trasu závodu. Klasifikováni budou pouze lyžaři, kteří projedou celou trať, včetně všech kontrol.

Doporučujeme individuální úrazové pojištění a pojištění za škody způsobené druhým osobám v ČR.
Pořadatel nehradí škody na zdraví a majetku vzniklé účastníkům v souvislosti se závodem.

Povinná výbava - helma!