ČP žačtva se vydařil

Český pohár v lyžování se vydařil na jedničku s hvězdičkou  

DSC 0006

Ve Flemda Aréně se v sobotu 31. ledna a neděli 1. února konaly závody Českého poháru staršího žactva v běhu na lyžích. Jak již čtenáři Rýmařovského horizontu vědí, součástí závodu byly dvě novinky: závod v lyžařské obratnosti a společné mazání před závodem volnou technikou. Před organizátory tak stál zodpovědný úkol připravit trať i zázemí tak, aby byli spokojeni na prvním místě závodníci a na místě druhém také trenéři a servismani. Splnění úkolu druhého, nebylo díky možnostem areálu v zahradě Hedvy a podpoře města Rýmařova takovým problémem.

Korejs

Složitější to bylo se samotnou přípravou závodní trati, protože ještě týden před závody panovaly podmínky, které běžeckému lyžování opravdu nepřály. Díky více než stoprocentnímu nasazení dobrovolníků se ovšem podařilo trať připravit a sněžení, které do Rýmařova v týdnu před Českým pohárem konečně dorazilo, byly nakonec podmínky lepší než dokonalé.

DSC_0347

Závod v lyžařské obratnosti spojoval rychlostní, silové a technické prvky a na okruhu dlouhém 1700 metrů prověřilo kvality 113 chlapců a dívek osm dovednostních stanovišť: slalom, obrátky, podjezdy latěk a „áček“, couvání a především skok a náročné terénní vlny. Všichni starší žáci i žákyně předvedli, že lyžovat prostě umí. Mezi nimi i tři zástupci Ski klubu RD Rýmařov Karolína Ryšková, Petr Andrýsek a Natálie Struhárová. Petr předvedl sympatický výkon, bohužel negativně ovlivněný nemocí, kterou ještě pár dní před závody léčil v posteli. Konečné 8. místo je v celorepublikové konkurenci vynikající. Karolína a Natálie pravděpodobně znervózněly před domácím publikem a kamerami České televize, což se projevilo pády na terénních vlnách. Karolínou pád natolik otřásl, že dost možná medailově rozjetý závod dokončila na i tak pěkném 10. místě, Natálie finišovala 26. S tratí si nejlépe poradili závodníci ze spřáteleného Fenix Ski Teamu Jeseník, kterým patří gratulace.

Kja

V neděli čekalo servismany již zmíněné společné mazání 117 párů závodních lyží. Díky předem připravené organizaci vše klapalo jako hodinky a ještě dlouho před startem byly stojany plné připravených běžek. Závod volnou technikou probíhal na tvrdých a dostatečně širokých tratích dlouhých 3, 4 a 5 kilometrů. Domácí Karolína Ryšková si oproti prvnímu dni polepšila na parádní 7. příčku, Natálie Struhárová dojela na 27. místě a unavený Petr Andrýsek svůj dlouhý pětikilometrový závod dokončil jako 19. Vítězství vybojovali Gábina Masaříková z Jablonce nad Nisou, Zuzana Matějková z Teplic, Mathias Vacek z Vimperku a Jakub Strouhal z Jeseníku.

DSC_0495

Reakce fanoušků, závodníků, trenérů i činovníků Svazu lyžařů ČR na organizaci rýmařovského Českého poháru byly natolik pozitivní, že už to ani nemohlo být lepší. Takové přízně bychom ovšem nikdy nedosáhli bez podpory města Rýmařova, sponzorů závodu a především bez desítek dobrovolníků, kteří pomohli závod připravit. Těm všem patří od vedení Ski klubu RD Rýmařov upřímné díky.
Štěpán Sedláček 

Natka

Fotogalerie:
http://tominger.rajce.idnes.cz/CP_starsiho_zactva_2015_Rymarov/

http://radekkolar.rajce.idnes.cz/2015-01-31_rymarov_CP_zaci/

http://radekkolar.rajce.idnes.cz/2015-02-01_CP_rymarov_zaci/

http://radekkolar.rajce.idnes.cz/2015-02-01_CP_rymarov_zaci-pokracovani/