Silvini Skiroll Classics

Silvini Skiroll Classics s výraznou rýmařovskou stopou

Běžci na lyžích nejsou sportovci, kteří by 4 měsíce v roce lyžovali a pak se 8 měsíců váleli. Právě naopak, a důkazem je seriál závodů v běhu na kolečkových lyžích Silvini Skiroll Classics. V letošním ročníku byla série poskládána z osmi závodů, z nichž jeden pořádal Ski klub RD Rýmařov. Již podruhé se členové rýmařovského klubu postarali o organizaci Výjezdu na Praděd – závod s cílem na nejvyšší hoře Moravy, kterého se zúčastnilo 52 lyžařů a lyžařek. Slova ředitele závodu Václava Sedláčka jsou jednoznačná: „Letošní 2. ročník Výjezdu na kolečkových lyžích na Praděd patřil rozhodně mezi nejlepší závody, což vyplývá z reakcí závodníků a letošní druhé největší účasti ze všech osmi závodů seriálu. Po organizační i technické stránce byl závod zvládnut na jedničku a to také díky sponzorům (Media Tenor, Kovošrot Moravia a.s., XC SPORT.CZ, RDmont s.r.o, Holba, aj.), kterým samozřejmě patří obrovský dík. Náš závod je již nepostradatelnou součástí seriálu a předběžný termín dalšího ročníku je stanoven na 6. 8. 2016“.

Také ve výsledkových listinách jednotlivých závodů byla jména odchovanců Ski klubu RD Rýmařov vždy vysoko. Václav Sedláček (Silvini Madshus Team) vybojoval čtyři umístění na stupních vítězů a v celkovém hodnocení seriálu vystoupil na bronzovou příčku za mistrem Evropy v dálkových bězích Jiřím Ročárkem a současným nejlepším reprezentantem do 23 let Adamem Fellnerem. Pavel Ondrášek (Atlas Excavator) vybojoval bednu dvakrát a v celkovém součtu všech osmi závodů skončil pátý.

Jen pro dokreslení prestiže seriálu Silvini Skiroll Classics dodejme, že finálového závodu z Liberce na Ještěd, který byl zároveň Mistrovstvím ČR v běhu na kolečkových lyžích, dominovali reprezentanti Martin Jakš a Lukáš Bauer nebo český nejlepší laufař Stanislav Řezáč. Největší hvězdou seriálu pak byl vítěz růžového trikotu pro nejlepšího dálkového běžce na lyžích do 26 let ve světově proslulé SWIX Ski Classics Nor Anders Mølmen Høst, který v Beskydech vybojoval dvě prvenství.